Malíček - projekt Dobrovolnictví v Dětském centru Krč při FTN Praha 4 

Cíle projektu

„Jsou totiž chvíle v životě, kdy každý potřebuje cítit, že ho má někdo rád, kdy se potřebuje schovat k někomu do náruče a cítit se v bezpečí. A proto jsem tu já. Budu se snažit Ti co nejvíce vyhovět a dát Ti všechnu lásku a něhu, co nosím v srdci, abys ji jednou mohl Ty předat dalšímu…“ – Tento citát z deníčku malého Matouše nejlépe vystihuje podstatu projektu Dobrovolnictví, který je od roku 2005 realizován v Dětském centru (dříve Kojenecký ústav) v Praze 4- Krči.

• Projekt je postaven na principu pravidelného docházení vyškolených dobrovolníků do tohoto ústavu.

• Nyní je v projektu zapojeno 80 dobrovolníků, kteří takto spolupečují o 80 dětí.

• Dobrovolníci si s dětmi hrají, ať již uvnitř či v zahradě KÚ, chovají je, mazlí se s nimi, pomáhají jim učit se chodit, rozvíjejí jejich motorické schopnosti … prostě věnují se miminkům a batolatům či dětem

předškolního věku tak, jak by se jim věnovali rodiče.

• Navíc pořádají s dětmi i různé výlety do přírody a za zvířátky, vedou jim osobní deníčky o jejich „pokrocích“ jako jsou první krůčky nebo první zoubky… Toto vše by bez jejich pomoci nebylo možné a děti by byly o tyto aktivity I cenné záznamy o jedinečnosti svého dětství ochuzeny.

• Projekt je realizován ve spolupráci s o.s. Malíček (www.osmalicek.cz)

Přínos projektu

o.s. Malíček je vysoce profesionální sdružení, které dlouhodobě danou aktivitu realizuje. Díky pravidelným setkáním s dobrovolníky a individuální stimulaci se zvýší rozvoj osobnosti, emoční inteligence a citová stabilita daných děti. 

 

Váháte který model prstenu, přívěsu či náušnic zvolit? Nedůvěřujete fotografiím na internetu? Chcete si šperky před nákupem prohlédnout osobně? Protože chápeme, že volba toho pravého šperku pro Vaše drahé není vždy snadná záležitost, zveme Vás srdečně k návštěvě našeho Showroomu v areálu Kunratické tvrzi na Praze 4. Zde si budete moci v klidu u kávy či čaje prohlédnout Vámi vybrané šperky, případně si je přímo vyzkoušet a osobně se tak přesvědčíte o správnosti Vaší volby a kvalitě provedení každého námi vyrobeného šperku. Česká výroba, obrovský výběr šperků nesrovnatelný s jakýmkoliv zlatnictvím v ČR a velký sklad zboží jsou garancí Vaší spokojenosti. Nebojte se zeptat, zkušení zaměstnanci naší společnosti Vám rádi poradí s výběrem a zodpoví jakékoliv Vaše další dotazy ...
Copyright © 2016 ZODIAX a.s.