V této sekci Vám přinášíme základní informace o materiálech, z kterých naše šperky vyrábíme. Jde nám o to, abyste se díky nim před nákupem dozvěděli případně více o tom, co vlastně konkrétně kupujete. Pokud na této stránce nenaleznete to, co hledáte, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám poradíme! Případně se můžete obrátit na některého z našich prodejců.

České puncovní značky pro zlaté, stříbrné a platinové zboží

Diamanty od Danfil Jewellery

Diamanty, které používáme, oceňujeme podle tzv. 4 C tříd. Každý pravý diamant má svůj certifikát, na němž jsou uvedeny právě tyto údaje:

VÁHA/CARAT

Hmotnost diamantu se uvádí v karátech (ct). 1 karát váží 0,2 g. Tabulka zde uvedená uvádí přepočet hmotnosti a velikost na milimetry (mm). „Fialově“ jsou vyznačeny hmotnosti diamantu, s kterými nejčastěji pracujeme v naší firmě.

ČISTOTA/CLARITY

Čistota diamantu se vyznačuje mírou cizorodných látek a defektů jednotlivých diamntů. Tabulka pod textem Vám ukazuje různé úrovně kvality diamntu. „Fialově“ jsou vyznačeny typy úrovně kvality diamntů, které Vám nejčastěji nabízí ZODIAX a.s.

BARVA/COLOUR

Barva diamntů je různá. Diamnty se vyskytují snad ve všech možných barevných kombinacích. Tabulka pod textem představuje všechny možné typy barevných kombinací. Nejvyšší třídou je diamant D - prvotřídně bílý +. Naše společnost používá hlavně kameny od G až po H.

BRUS/CUT

Brus diamntu je umění a zároveň věda o tom, jak hrubý diamant zpracovat do podoby drahokamu. Brus diamntu určuje brilanci, lesk a třpyt kamene. V uvedené tabulce si můžete prohlédnout různé typy brusu. Naše firma využívá typy brusu Princes a Briliant.

Váháte který model prstenu, přívěsu či náušnic zvolit? Nedůvěřujete fotografiím na internetu? Chcete si šperky před nákupem prohlédnout osobně? Protože chápeme, že volba toho pravého šperku pro Vaše drahé není vždy snadná záležitost, zveme Vás srdečně k návštěvě našeho Showroomu v areálu Kunratické tvrzi na Praze 4. Zde si budete moci v klidu u kávy či čaje prohlédnout Vámi vybrané šperky, případně si je přímo vyzkoušet a osobně se tak přesvědčíte o správnosti Vaší volby a kvalitě provedení každého námi vyrobeného šperku. Česká výroba, obrovský výběr šperků nesrovnatelný s jakýmkoliv zlatnictvím v ČR a velký sklad zboží jsou garancí Vaší spokojenosti. Nebojte se zeptat, zkušení zaměstnanci naší společnosti Vám rádi poradí s výběrem a zodpoví jakékoliv Vaše další dotazy ...
Copyright © 2016 ZODIAX a.s.